Licznik odwiedzin

3373264

"Na Ludową Nutę VI"

   

      W niedzielne popołudnie 6 września 2020 r. boisko w Zakłodziu wypełniło się po brzegi pasjonatami muzyki ludowej, a stało się to za sprawą spotkania zorganizowanego w ramach projektu "Na Ludową Nutę VI". Podczas tegorocznego wydarzenia pełni zaangażowania i uśmiechu swój wokal na scenie zaprezentowały: Andrzejowe Nutki z Mokregolipia, Grupa Wokalna AKORD, Zespół Malinowa Dolina, Orkiestra Dęta Zaburze oraz Zespół Zaburzanki. Swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach muzycznych prezentowali również mieszkańcy Zakłodzia. Muzyczną niespodzianką wieczoru był koncert w wykonaniu Zespołu Folkowego KOROMYSŁO ze Szczebrzeszyna. Zgromadzona publiczność miała także okazję wysłuchać wierszy napisanych przez lokalne poetki. Było coś dla ducha, coś dla ucha, nie zabrakło uczty także dla podniebienia. Uśmiechy na twarzach uczestników świadczyły o dobrej zabawie, a muzyka sprawiała, że nogi same rwały się do tańca.

Podczas niedzielnego wydarzenia Placówka Terenowa KRUS w Biłgoraju wystawiła swoje stoisko informacyjne, na którym udostępnione zostały ulotki dotyczące pracy KRUS oraz działań prewencyjnych prowadzonych przez pracowników KRUS. W trakcie imprezy odbyły się konkursy dla rolników promujące bezpieczne metody pracy, ograniczające ryzyko chorób układu ruchu oraz popularyzujące sposoby zapobiegania wypadkom osób w gospodarstwach rolnych.

Na uroczystość przybyli m.in. Przedstawiciel Starosty Zamojskiego Ewa Łapa z Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Zamościu, Wójt Gminy Radecznica Marian Szuper, Przewodniczący Rady Gminy Jerzy Gumieniak, Sekretarz Gminy Edyta Dubiel, Radny Powiatowy Leszek Pastuszak, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy Edyta Misiarz, Radny Rady Gminy Radecznica Ryszard Kawka, Proboszcz Parafii pw. Znalezienia Krzyża Św. w Mokremlipiu Ks. Jarosław Nowak, Proboszcz Parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Trzęsinach Ks. Julian Brzezicki.
Spotkanie zorganizowane w ramach projektu "Na Ludową Nutę VI" zostało współfinansowane ze środków Starostwa Powiatowego w Zamościu. W tym roku współorganizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Przyjazna Wieś, Wójt Gminy Radecznica, Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Radecznicy oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zakłodziu. 

 >>GALERIA ZDJĘĆ<<

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

    

   

  

................................................................................................................................................

PN-VII.0520.43.2020

INFORMACJA
WOJEWODY LUBELSKIEGO
z dnia 7 września 2020 r.

Na podstawie art. 46 ust. 6 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz. 1239, z późn. zm.) informuję, że z dniem 2 września 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 1 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1505) oraz z dniem 5 września 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 4 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1535) wskazujące ograniczenia, obowiązki i nakazy w związku ze stanem epidemii wywołanym zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.
W wyżej wymienionym
rozporządzeniu z dnia 4 września 2020 r. zamieszczona jest m.in. uaktualniona lista powiatów i miejscowości ujętych w ramach „obszaru czerwonego” i „obszaru żółtego”. Zgodnie z ww. rozporządzeniem obecnie w „obszarze czerwonym” oraz „obszarze żółtym” nie ma ujętych powiatów i miejscowości z terenu woj. lubelskiego. Zatem w chwili obecnej na terenie woj. lubelskiego nie obowiązują dodatkowe ograniczenia ujęte w § 26-27 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii i w rozporządzeniach zmieniających.
Pozostałe przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz.1356), rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1393), rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1425) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 sierpnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 1484) pozostają bez zmian i są obowiązujące.

WOJEWODA LUBELSKI
/-/                
Lech Sprawka         
/podpisano elektronicznie/

>>ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 1 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii<< 

>>ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 4 września 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii<<

................................................................................................................................................

Szukaj

Aktualności

Do góry | Mapa strony | Dane adresowe

Gmina Radecznica - woj. lubelskie - powiat zamojski